XXI Міжнародна Конференція користувачів Esri в Україні «ГІС в управлінні територіальним розвитком» 23-24 жовтня 2018 р.

Наприкінці жовтня відбулася XXI міжнародна конференція користувачів Esri в Україні «ГІС в управлінні територіальним розвитком». За два дні її відвідало понад 180 учасників, серед яких і іноземні гості: Nick Land – Esri (Великобританія), Silvester Fischer та Sigita Grinfelde – EUSI (Німеччина), Michal Hamouz та Václav Wiesner – Unicorn (Чехія) та Гамкрелідзе Леван – бригадний генерал, аташе Грузії. Було проведено пленарне і три секційних засідання, а також майстер-класи в демо-театрах, на яких було продемонстровано співробітниками компаній ТОВ «ECOMM Co», ТОВ “Есрай Україна”, ТОВ “СПАЕРО-ГІС” та ГІС Асоціації України останні можливості програмних продуктів Esri.

Компанія вдячна гостям конференції, спонсорам і партнерам за участь в усіх заходах, актуальні доповіді та продуктивне спілкування. Особливо варто відмітити доповіді користувачів Esri, що працюють на ключових підприємствах транспорту України, обласних державних адміністрацій, військової та нафтогазової галузей. Зокрема, дуже цікавою була доповідь Тетяни Редькіної та Олексія Мовчана (ДП МА “Бориспіль”) на тему «Прототип географічної інформаційної системи ДП МА Бориспіль». Валентина Уминська (Департамент містобудування, архітектури та будівництва Житомирської ОДА) розповіла про впровадження веб-порталу як інструменту державного управління регіоном на прикладі Житомирської області.

На пленарне засідання були винесені найбільш яскраві презентації, а також було надано слово почесним гостям конференції: заступнику Міністра освіти і науки України Максиму Стрісі, Сергію Кубаху (Проект USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку»), Юрію Карпінському (Науково-дослідний інститут геодезії і картографії), а також спонсорам конференції – Сільвестру Фішеру (EUSI), Олександру Горбу (Навігаційно-геодезичний центр ) та представникам компанії Unicorn. У своїх доповідях генеральний директор ТОВ “Есрай Україна” Євгеній Серединін та представник компанії Esri Нік Ленд підвели підсумки роботи компанії Esri в Україні і у світі за календарний рік, що минув з минулої конференції та поділилися з користувачами планами на майбутнє.

Активне співробітництво ТОВ «ЕСРАЙ Україна» з вищими навчальними закладами дозволило нам провести окрему секцію, де було намічено план подальшого співробітництва, що дасть можливість студентству активно долучатися до перспективних проектів територіального розвитку у регіонах. У своїх доповідях Тараса Євсюков – декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України, Дмитро Ляшенко – доцент Національного транспортного університету та Юрій Андрейчук – доцент Львівського національного університету імені Івана Франка розповіли про особливості підготовки ГІС спеціалістів у ВНЗ України. З доповідями виступила і студенти – Аліна Скороходова, Гінчук Тарас та Аліна Амелянець з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Традиційно окрему секцію було присвячено застосуванню ГІС у територіальному плануванні, де виступили наші колеги з ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД», ДП «ДІПРОМІСТО» та ТОВ «БломІнфо-Юкрейн». Учасники секції мали можливість обговорити актуальні на сьогоднішній день і на майбутнє проблеми об’єднаних територіальних громад, та ресурси, необхідні для впровадження сучасних ГІС в ОТГ для їх успішної роботи.

23 жовтня проходила секція “ГІС: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ОБОРОНА ТЕРИТОРІЙ” (завантажити пост-реліз) де розглядалися питання впровадження сучасних інноваційних технологій в територіальній обороні, трансфер нових технологій у військово-патріотичне виховання та проблеми великих даних і штучного інтелекту при організації оборони територій.

Слухачі демо-театрів 24 жовтня переглянули демонстрації роботи у середовищі програмного забезпечення Esri та дізналися про найновіші розробки компанії, що матимуть вплив на подальшу роботу та розвиток ГІС. У цій частині, зокрема, вдалося продемонструвати можливості Esri для агробізнесу, територіального управління, транспорту та туризму. Учасники секції отримали сертифікати від компанії, а учасники демо-театрів, що були присвячені роботі у ArcGIS Pro – підручники у подарунок.

У Гранд Холі готелю Крещатик, де відбувалася основна частина заходів, проходила виставка, на якій демонструвалося обладнання компаній Leica, Trimble та стенди компаній EUSI, Unicorn та ТОВ «ECOMM Co». За результатами роботи конференції планується видання збірників тез та статей.

Бажаємо всім учасникам та гостям конференції успіхів, та сподіваємося на тісну співпрацю у майбутньому. Просимо відповісти на запитання, щоб наші заходи ставали ще цікавішими та більш корисними.

Матеріали та презентації з другого дня конференції Ви можете завантажити перейшовши за посиланням: http://esri.ua/docs/presentation_day2.rar

Всі фотографії з конференції, доступні для завантаження за посиланням”: https://drive.google.com/file/d/1B7Cxx3r-u36Nh1yEwkfVPjfR3pS_3YJs/view